איך לכתוב טקסט משכנע

כתיבה שיווקית - איך לכתוב טקסט משכנע

טקסט מעורר עניין, משכנע ומניע לפעולה, מציג תחילה את התועלות ורק לאחר מכן את המוצר או השירות. זו התמצית של כתיבה שיווקית

כדי להבין את החשיבות של כתיבה שיווקית, דמיינו את עצמכם הולכים ברחוב וחולפים ליד חלונות ראווה. אתם מצפים שהצצה חטופה בכל חלון תגלה לכם את הסיפור כולו: מה החנות מוכרת, מה המבחר שהיא מציעה ובאיזה מחיר.
ובמילים אחרות, מה יש כאן בשבילנו?

מעצבי חלונות הראווה יודעים שזמנכם קצר והליכתכם מהירה ולכן הם לא עוסקים בחידונים.
על ידי הצגה ברורה של המוצרים המובילים בחזית החנות, הם מאפשרים לכם להבין, במבט מהיר, מהי התועלת הייחודיתש מציעה לכם החנות.

האנלוגיה כאן ברורה. דף הבית הוא חלון הראווה של האתר שלכם. וככזה, הוא צריך לגרום למבקר המזדמן לרצות לעצור, להציץ, לעבד את המסר ובהמשך, לבצע את מה שתבקשו ממנו.

ואת זה תוכלו להשיג רק אם תיתנו לו להבין, בשנייה שהוא נוחת אצלכם, מה יוצא לו מכל הסיפור הזה.
איך? באמצעות כתיבה שיווקית חכמה, שמתמקדת בתועלות ומדברת בגובה העיניים.

אנשים לא קונים מקדחה כדי שיהיה להם חור בקיר. הם קונים מקדחה כדי ליצור בסלון תאורה או אווירה על-ידי תלית מנורה.

במילים אחרות, (ובלי לפגוע באף אחד) המוצר או השירות שלכם לא באמת מעניין בפני עצמו. עבור הלקוח הם האמצעי הטוב ביותר להשגת תועלת ייחודית: חומרית או פסיכולוגית.

כתיבה שיווקית מדגישה את התועלות

לא מצליחים לחשוב על תועלת ייחודית רק לכם? תמציאו!

בדיוק כמו שעשתה חברת ריגלי כשהתחילה לשווק מסטיקים נגד עששת.
היא הבטיחה שאם רק נלעס את המסטיק לאחר כל ארוחה כמות ה-P.H בפה תרד פלאים ואיתה כמות החורים ובכלל מסתבר ש"תענוג למנוע עששת".

חושבים שהפריע לה שלעיסת כל מסטיק, או אפילו צמיג, לאחר הארוחה מורידה את החומציות בפה?
היא זיהתה נישה לא מנוצלת של לעיסת מסטיק למניעת עששת, קראה למסטיק אורביט ובאלגנטיות רבה ניכסה (מלשון נכס) את התועלת לעצמה.

פעם נוספת הוכח שכל הרעיון הוא להיות ראשון, ובפרסום כמו בפרסום: מספיק להיות הראשון שאומר את זה.

נניח שאתם מוכרים כורסת עיסוי בשם "מגע הזהב"

אפשר כך לקבל את פני הגולשים באתר:

ברוכים הבאים לאתר מגע הזהב

ואפשר גם:

פנקו את עצמכם במעסה צמוד עם מגע זהב

כורסת העיסוי המקצועית מגע הזהב מעניקה פינוק משחרר ומרגיע בכל רגע, לכל הגוף, אצלך בבית. כי כשזה נוגע לך – מגיע לך מגע של זהב

טעות נפוצה (שלעולם חוזרת...) בקרב רבים מבעלי האתרים, היא לפתוח את הטקסט דווקא עם סופרלטיבים על... החברה המובילה והמוצר המדהים. ועד לא דיברנו על חזון החברה (שכמובן "חרטה על דגלה איכות ומצוינות...").

אני לא יודע מה אתכם, אבל אני מעדיף תיאור מלהיב על חווית הנהיגה שמצפה לי במכונית חדשה, מאשר הסבר טכני, שלא אומר לי כלום, על מהירות סיבובי המנוע.

כתיבה שיווקית מתמקדת בתועלת החשובה ביותר

חשבו על התועלת או הרווח הכי חשובים לקהל היעד שהוא יכול להשיג באמצעות המוצר או השירות שלכם. כדי להבטיח שאתם מציעים תועלת ייחודית (וכאמור, בכלל לא משנה שהמוצר שלכם לא ייחודי כיוון שאנחנו מדברים על תועלת נתפסת) כדאי מאוד לברר קודם אילו תועלות המתחרים מציגים (אם הם בכלל מציגים).

לאחר שניסחתם את התועלת: שבצו אותה, בצורה ברורה ולא מתחכמת, כבר בכותרת הראשית בראש הדף שמקבל את פני הגולשים. אל תתביישו לחזור עליה שוב בכותרת המשנה (בשינויי נוסח כמובן) ובפסקה הפותחת של הטקסט.

כך, באמצעות כתיבה שיווקית נכונה, תסייעו לגולש להבין בצורה מיידית מה אתם מציעים לו, ולהמשיך להאמין במזלו הטוב על שהגיע לאתר שמציע בדיוק את מה שהוא צריך.