כתיבה שיווקית

אלף בית של כתיבה שיווקית

כתיבה שיווקית פונה ללקוח שלכם. ככה מתחילה מערכת יחסים. המנעו מהטעויות הנפוצות הבאות ותתחילו אותה ברגל ימין

"כתיבה שיווקית צריכה להציג קודם כל את המוצר"
לא נכון. למה? כי המוצר שלכם לא באמת מעניין אף אחד.
מה כן מעניין? האופן שבו המוצר פותר בעיה או נותן יתרון על פני המתחרים (באנגלית, איך לא, יש לזה אפילו סלוגן – gain or pain). לכן טקסט שיווקי נכון מספר קודם כל על התועלות של המוצר ולא על התכונות או המאפיינים שלו. ובמילים אחרות: איך המוצר שלכם מסייע ללקוח לגשר על הפער בין המצב המצוי לרצוי.

"צריך כתיבה שיווקית כדי לפרסם את המוצר"
מכירים את המשפט: "אנשים אוהבים לקנות, אבל לא אוהבים שמוכרים להם"? אנחנו מאמינים ש"פרסום" שייך לעולם הישן. שבו לקוחות לא מתוחכמים קנו כל מה שמכרו להם. היום, בוודאי באינטרנט, טקסט שיווקי הוא בעצם שיחה שצריכה להישמע כמו שיחה בחיים האמיתיים. בגובה העיניים, בשפה ברורה ועם מסר קליט על היתרון של המוצר. עצה שלנו: שימו בצד את המגאפון.

"בטקסט מכירתי צריכים להיות הרבה סופרלטיבים"
לא בהכרח. מה שהופך את הטקסט לאפקטיבי הוא השימוש המדויק במסר הנכון. מה זה נכון? הצגת תועלת רלוונטית לקהל היעד. שום משחק מילים שנון או כותרות בומבסטיות לא יעניינו את הלקוח אם לא יגעו בצורך האמיתי שלו. כאן זה המקום קודם כל לחשוב, ורק אחר כך לכתוב.

"צריך לספר על החברה"
נכון, אבל לא ישר בהתחלה. חשוב שיידעו מי אתם כי אנשים רוצים לקנות מאנשים, או לפחות מגוף רציני ואמין. אבל זה יקרה רק אחרי שהם ישתכנעו לקנות מכם. וגם אז, ספרו על האנשים שעובדים בחברה ועל הניסיון המוצלח שלה. לא מה היא חרטה על דגלה.

"לא קוראים טקסטים ארוכים"
זה נכון, כשהטקסט משעמם וטרחני. אבל טקסט מעניין הוא כמו מרוץ שליחים - מוביל את הקורא מנקודה לנקודה, מפסקה לפסקה עד לקו הסיום. אם הגעתם עד לכאן, אתם מבינים את הנקודה.

 

נשמח לכתוב עבורכם כתיבה שיווקית לכל צורך עסקי: אתר,
מיניסייט, דף נחיתה, מצגת, פרופיל חברה או ברושור שיווקי.